Get Adobe Flash player

Навігація

Пошук

Форма входу

Qr-код

Коротко про гімназію

Гімназія №48 міста Києва

 

01034, Україна,

м. Київ, вул. Прорізна, 14

+38044 278-69-23, 278-82-07 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">hs48@i.ua

 

директор Босенко Маріанна Іванівна -   

Народний учитель України,

заслужений працівник освіти України,

 кандидат педагогічних наук, доцент,

 нагороджена  орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

 

1951 рік - рік заснування загальноосвітньої  школи № 48.

У 1991 році - школа набула статусу школи - гімназії, з 1996 року - гімназія гуманітарного спрямування.

У 22 класах гімназії № 48 навчається 612 учнів: початкова школа – 224 (8 класів); середня школа – 296 (10 класів); старша школа – 92 (4 класи).

За вагомий внесок у розвиток освіти та виховання молоді колектив гімназії у 2001 році нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Наказом № 275 від 28.10.03 р. Головного Управління освіти  і науки м.Києва гімназія визнана одним із кращих загальноосвітніх навчальних закладів 2003 року.

За результатами атестаційної експертизи у 2004 році гімназія наказом Головного управління освіти і науки від 17.12.2004 п. № 351 «Про атестацію та ліцензування навчальних закладів» визнана атестованою з відзнакою.

З 2010-2011 н.р. гімназія перейшла на профільне навчання в старших класах, вибравши профіль іноземної філології (в гімназії вивчаються англійська, французька, польська мови).

В межах допрофільної підготовки  у 5-9 класах вивчаються курси: Мій Київ, Культура життєвого самовизначення, Людина і світ професій, ділова англійська мова.

Учні 10-11 класів вивчають курси за вибором: основи культури мовлення, основи ділового спілкування англійською мовою.

Пріоритетним напрямками освітньої діяльності гімназії є:

  • підвищення якості освітніх послуг;
  • впровадження нового змісту загальної середньої освіти, новітніх технологій, інноваційної діяльності;
  • критичний аналіз та корекція діяльності гімназії на основі моніторингу організації навчально-виховного процесу;
  • реалізація особистісно-орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі;
  • формування і розвиток інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості;
  • посилена увага до особистості вчителя, підтримка, заохочення та стимулювання його діяльності.

 Сучасна матеріально-технічна база - одна з головних складових успіху гімназії. Всього в навчальному процесі задіяно 60 комп’ютерів (два комп’ютерні класи - 30 комп’ютерів, 17 кабінетів з мультимедійними комплексами та інтерактивними дошками; бібліотека -  інформаційний центр; науково-методичний центр).

Педагогічний колектив гімназії – творчий колектив особистостей, яких об’єднує велика любов до дитини, прагнення до самовдосконалення.

В гімназії працює 54 педагогічних працівників, з яких: «Народний учитель України» - 1; «Заслужених вчителів України» - 5, «Заслужених працівників освіти України» - 2, вчителів-методистів - 20, старших вчителів - 7, вчителів вищої кваліфікаційної категорії - 34, вихователів - 6, практичних психологів - 2, соціальний педагог - 1, педагог-організатор - 1, керівників гуртків - 1.

Гімназія є піонером в Україні  у застосуванні мультимедійних технологій, вчителі гімназії широко застосовують систему інтерактивного мультимедіа, комп’ютерні технології взагалі, що дозволяє створювати в навчальному середовищі гімназії своєрідні лабораторії по вивченню предметів. Педагоги використовують і як готові розроблені матеріали так і матеріали своєї власної медіатеки.

Про постійний пошук нового, удосконалення професійної майстерності свідчить і те, що 31 вчителів гімназії (14 з них у 2011-2012 н.р.) отримали сертифікати про успішне завершення курсу за програмою Інтел «Навчання для майбутнього» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні навчальних предметів відповідно до Державного стандарту освіти України.

Логічним наслідком інноваційної роботи педагогічного колективу з новітніми технологіями є суттєве покращення показників участі команд гімназії у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін та МАН (НТУ гімназії «Ерудит» є колективним членом київської малої академії наук учнівської молоді).

 У 2011-2012 навчальному році гімназію закінчило 43 випускники, серед яких             2 «золотих» і 2 «срібних» медалістів.

В позаурочний час в гімназії працює 15 гуртків різного напрямку. У листопаді 2011 року відмічали 10 річчя театру «Ніка», який 2008 року отримав звання Зразкового художнього колективу (наказ Міністерства освіти і науки України  № 733 від 05.08.2008 р.)

Учні гімназії є постійними учасниками міських та районних творчих конкурсів,  неодноразовими переможцями районних та міських конкурсів театральних колективів, читців поезії Т. Шевченка та інших.

Педагогічний колектив гімназії плідно співпрацює з інститутом журналістики Київського національного університету Т.Г.Шевченка та Київським національним лінгвістичним університетом.

Діяльність гімназії у сфері міжнародних стосунків розвивається на засадах міжкультурних відносин полікультурної Європейської спільноти. Підписана угода про співпрацю  між гімназією № 48 та ліцеєм м. Мейсон (Німеччина).

Учителі-члени інтерклубу «Сузір’я» постійно знайомлять гімназистів з історичними й культурними традиціями європейських країн. Учні гімназії кожного року проходять мовну практику у Великобританії, Франції.

Педагогічний колектив має тісні стосунки з учителями Пилипченської ЗОШ Борщівського району Тернопільської області.

Гімназія має свою емблему, прапор, гімн, видається своя газета «Вісті з Прорізної», альманах «Щасливий дар душі», інформаційно-методичний бюлетень кращого досвіду вчителів гімназії.

У 2010-2011 навчальному році гімназія відсвяткувала свій Ювілей – 60 років з дня заснування навчального закладу та 20-річчя рідної гімназії. Протягом всього року всі класні колективи готували презентаційні концерти, на яких вони мали змогу показати свої різнобарвні  таланти та надбання. Найкращі виступи наших гімназистів, ніби перлинки, засяють у святковому намисті 12 травня 2011 року під час Ювілейного концерту, присвяченого Дню народження рідної гімназії.

Були видані ювілейні збірники робіт учителів гімназії «Перлини педагогічного досвіду», «кращі роботи учнів-членів НТУ гімназії «Ерудит», творчі роботи гімназистів « Щасливий дар душі  ».